Pretul caselor de marcat

La 1 ianuarie 2015, au introdus noi reglementări care extind foarte mult sfera persoanelor care înființează o campanie economică, care va depinde de înregistrările obligatorii privind valoarea fiscală a posnet bingo hs ej. Din ultimul motiv, multe cifre vor trebui să cumpere o casă de marcat. Nu ultimul cost scurt. Deoarece vânzătorii de case de marcat sunt conștienți de faptul că nu există sens în valoare, vor exista cumpărători, nu vor distruge de fapt prețurile. Acest lucru ar însemna apoi costuri mari pentru un investitor care achiziționează o casă de marcat. Știți, totuși, că antreprenorii care o realizează pentru prima dată pot aștepta o descoperire în costul achiziționării unei case de marcat?

Împreună cu art. 111 secțiune 4 persoane care încep înregistrarea achizițiilor și valoarea impozitului datorat pentru suma fiscală pot deduce din impozit costurile suportate pentru achiziționarea tuturor caselor de marcat în valoare de 90% din prețul acesteia, dar nu mai mult de 700 PLN.Ce ar trebui să fac pentru a obține o rambursare a achiziției unei case de marcat? Contribuabilul din acest proiect trebuie să prezinte o notificare scrisă în care va informa despre numărul de case de marcat cumpărate. Acestea sunt puse la conducerea biroului fiscal relevant. Prin urmare, este necesar să fie făcut înainte de a începe înregistrarea materialului vândut la casa de marcat pe care o ia. Nu uitați că, dacă depășim această perioadă, nu vom primi o rambursare, așa că urmăriți la timp. Să menționăm în plus ultimul fapt că, având în vedere că avem o singură casă de marcat, nu este necesar să o propunem pe formularul propriu - este suficient să facem acest lucru în formularul privind notificarea locului de instalare a casei de marcat. Apoi, probabil, repetați evident, dar pentru a vă reaminti că baza pentru restituirea banilor pentru achiziționarea unei case de marcat va fi o chitanță (sau o altă dovadă a achiziției. Să-l părăsim.Ce indică problema rambursării achiziției unei case de marcat în succesul plătitorilor de TVA? Considerăm că plătitorii de TVA au posibilitatea să deconteze achiziția unei case de marcat doar în contractele de TVA pentru perioada în care au început înregistrarea vânzărilor la suma fiscală. Atunci când plătește în tehnologie lunară, contribuabilul cu TVA poate conta cu 25% (dar nu mai mult de 175 PLN din impozitul acordat în cont, sub forma când există un exces din impozitul plătit peste datorie. Într-o situație similară, un contribuabil de TVA care se stabilește într-un stil trimestrial poate aștepta să fie tranzacționat 50% din suma, până la urmă, nu departe de 350 PLN.