Case de marcat cine si de ce le folosesc

Toți contribuabilii obligați să înregistreze vânzările de produse și să ajute cu o casă de marcat sunt conștienți de cât de multe condiții detaliate din raza de proprietate trebuie să respecte și operatorii dispozitivelor în cauză. O băutură din aceste condiții este responsabilă de efectuarea unei revizii tehnice periodice a casei de marcat. Deci, de unde vine și în ce măsură ar trebui construită? Care este relația dintre casa de marcat fiscală și revizuirea tehnică? Despre aceasta la

Vessemis VitaVessemis Vita - Nu vă fie rușine de incontinență urinară sau de hipertrofie a prostatei! După ce ați aplicat Vessemis Vita, nu veți avea nimic!

În conformitate cu Legea privind TVA, casele de marcat trebuie să fie supuse inspecțiilor tehnice periodice. După această dată, acest moment a fost extins. O astfel de revizuire este obținută printr-un serviciu bun. Înainte de 1 decembrie 2008, inspecțiile tehnice ale caselor de marcat au fost efectuate până la termenul de un an. În esență, casele de marcat cu acte juridice obligatorii ar trebui să fie potrivite revizuirii tehnice la fiecare doi ani de la fiscalizare sau la o nouă revizuire. În cazul în care contribuabilul nu furnizează o astfel de garanție încât va fi supus sancțiunilor. Aceasta include, printre altele, posibilitatea aplicării unei amenzi unui contribuabil pentru o infracțiune fiscală, deoarece calitatea de a nu supune registrul de marcat revizuirii periodice este folosită ca păstrare incorectă a cărții. Această justificare rezultă din articolul 61 § 3 din Codul Penal.Se pune întrebarea, a cărei responsabilitate este proprietatea de a efectua o astfel de revizuire? Desigur, paza perioadei în acest caz este adiacentă contribuabilului, nu serviciului. Proprietarul casei de marcat novitus delio ar trebui să informeze serviciul despre astfel de nevoi la data de apropiere a revizuirii. Pe de altă parte, un tehnician de la casierie, împreună cu § 31 alin. 4 din Regulament în cazul caselor de marcat ar trebui să efectueze o revizuire tehnică obligatorie a registrului de numerar în titlu la 5 zile de la notificare.Contribuabilul ar trebui, de asemenea, să se gândească la faptul că neîndeplinirea termenului de revizuire obligatoriu a registrelor de numerar are ca rezultat necesitatea returnării reducerii de la data achiziției. Contribuabilii sunt supuși unor astfel de penalități, care în cei trei ani de la începerea înregistrării vânzării de bunuri / servicii nu au creat casa de marcat la timp de către serviciul corespunzător.Pentru a rezuma, merită să ne amintim că numai utilizatorul este responsabil pentru respectarea termenului de revizuire.